UMW prenumeratorem JoVE

(Dodano: 06.06.2022)

Z satysfakcją informujemy, że nasza Uczelnia została prenumeratorem zasobów filmów edukacyjnych JoVE (Journal of Visualized Experiments) kolekcji Biomedical Sciences & Clinical Medicine.

Obejmuje ona materiały wideo dotyczące spektrum zagadnień z dziedziny biologii i medycyny. W ponad 8.000 filmach przedstawiono w prosty i zrozumiały sposób wiele procesów biologicznych, eksperymentów oraz standardów obowiązujących w procesie leczenia.

Kolekcja skierowana jest głównie do studentów i doktorantów udoskonalając i uatrakcyjniając proces edukacyjny, ale również naukowcy i klinicyści znajdą tutaj wiele interesujących materiałów.

Do każdego filmu JoVE dołączony jest tekst – transkrypcja filmu, opis przebiegu eksperymentu lub wykazane kluczowe aspekty przedstawionych procesów.

Zapisy licencyjne umożliwiają szerokie spektrum zastosowania zasobów platformy w edukacji studentów. Dodatkowo zespół specjalistów JoVE może przygotować indywidualne dopasowanie treści do programu nauczania (sylabus mapping) co może trwać do 10 dni. Jednym z ekspertów zajmujących się taką pomocą jest Batel Raphael (batel.raphael@jove.com). Wydawca proponuje w dogodnym dla użytkowników terminie szkolenia z korzystania z zasobów kolekcji.

Zasoby, do których Biblioteka UMW uzyskała dostęp to:
Encyclopedia of Experiments

JoVE Lab Manual