Biblioteka Uniwersytetu Medycznego ponownie otwarta – organizacja pracy w Bibliotece.

Biblioteka Główna UMW działa w ograniczonym zakresie – pracownicy Biblioteki pełnią dyżury za zamkniętymi drzwiami od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15. Wszelkie sprawy załatwiane są poprzez kontakt telefoniczny lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Dla użytkowników udostępniony zostaje Dział Udostępniania Zbiorów (Wypożyczalnia) Lada I piętro czynny w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 9-15; środa w godz. 9-17.

Obowiązuje limit maksymalnie 3 osób przebywających na 1 piętrze (2 stanowiska oraz centrum wydruku).

Windy są wyłączone z użytkowania, a wstęp do Biblioteki jest możliwy tylko schodami.

Czytelnicy zobowiązani są do:

Osoby bez maseczek nie będą obsługiwane. Jednocześnie rekomendujemy używanie rękawic jednorazowych.

Odbiór książek jest możliwy, z zachowaniem reguł sanitarnych, na pierwszym piętrze Biblioteki wyłącznie przy stanowisku oznaczonym „WYPOŻYCZENIA”. Zamawianie książek jest możliwe jedynie przez katalog komputerowy dostępny on-line. Do odwołania, komputery zlokalizowane na terenie Biblioteki nie są dostępne dla użytkowników. Książki prosimy zamawiać z komputerów domowych lub smartfonów. Zamówione książki będą czekały na Czytelnika przez 7 dni roboczych. Po odbiór prosimy się zgłaszać dopiero po otrzymaniu powiadomienia na adres mailowy podany przy rejestracji konta bibliotecznego. Zalecamy sprawdzenie i ewentualne uaktualnienie adresów mailowych. Czynność tę można wykonać samodzielnie poprzez swoje konto.

Zwrot książek jest możliwy, z zachowaniem reguł sanitarnych, wyłącznie na parterze Biblioteki poprzez wrzutnię znajdującą się po prawej stronie holu (za szatnią). Zwracane książki Czytelnik może również odesłać przesyłką poleconą, na własny koszt, na adres Biblioteki. Wszystkie zwracane książki są poddawane trzydniowej kwarantannie i dopiero po tym czasie będą mogły zostać ponownie wypożyczone.

Prolongata terminu zwrotu książek jest możliwa poprzez konta biblioteczne. Niezależnie od tego, co miesiąc (w ostatnim dniu, np. 30 czerwca) bibliotekarz systemowy dokonuje grupowej prolongaty wszystkich wypożyczonych książek, dla których termin zwrotu wypada w następnym miesiącu (np. 1-31 lipca). Nowy termin zwrotu to 15 października 2020 r.

Aktywacja kont bibliotecznych jest możliwa wyłącznie przy stanowisku oznaczonym „ZAPISY” po wcześniejszej rejestracji on-line. Rejestracji należy dokonać z komputerów domowych lub smartfonów.

Karty obiegowe podbijane są przy stanowisku oznaczonym „KARTY OBIEGOWE”. Studenci UMW, którym zostały wydane przez Bibliotekę UMW karty zobowiązań, proszeni są o wcześniejsze rozliczenie się w bibliotekach, z których korzystały. Studenci innych wrocławskich uczelni, nie posiadający obciążeń w Bibliotece UMW, mogą przesłać skan swojej karty zobowiązań na adres wypozyczalnia@umw.edu.pl, karta po wydrukowaniu zostanie podbita, zeskanowana i odesłana użytkownikowi.

Strefy wolnego dostępu do książek i czasopism oraz strefa ciszy do odwołania pozostają niedostępne dla użytkowników. Książki z wolnego dostępu, które są przeznaczone do wypożyczania można zamawiać poprzez konta biblioteczne i są dostępne do odbioru w wypożyczalni po otrzymaniu informacji mailowej o zrealizowaniu zamówienia. Wszystkie czasopisma i książki przeznaczone do udostępniania na miejscu można zamówić i odebrać w Wypożyczalni tylko w celu wykonania kopii lub skanu za pomocą samoobsługowego centrum wydruku, zlokalizowanego na pierwszym piętrze Biblioteki.

Pokoje nauki, stanowiska komputerowe, pomoce dydaktyczne pozostają niedostępne dla użytkowników.

Dział Informacji Naukowej i Bibliografii (Informatorium) – Lada II piętro pozostaje niedostępne, wszelkie pytania w sprawie bibliometrii i rejestracji publikacji należy kierować do Działu Informacji Naukowej i Bibliografii – informacja.naukowa@umw.edu.pl lub bibliografia@umw.edu.pl; tel. (71) 784 19 25.

Również tą drogą ustalany będzie termin i sposób odbioru zamówionych wykazów publikacji z potwierdzoną punktacją.

Dział Zbiorów Specjalnych (Czytelnia) – III piętro Istnieje możliwość skorzystania ze zbiorów specjalnych, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu drogą telefoniczną: (71) 784 19 30 / (71) 784 19 29 lub mailową: jan.dabrowski@umw.edu.pl

Przekazywanie rozpraw doktorskich Istnieje możliwość przekazania rozprawy doktorskiej po wcześniejszym uzgodnieniu terminu drogą telefoniczną: (71) 784 19 14 lub mailową: paulina.obuchowicz@umw.edu.pl