Biblioteka UMW gra z WOŚP

(Dodano: 18.01.2024)

Biblioteka UMW wspiera 32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W ramach aukcji wystawionych do licytacji znalazły się:

Przedmiotem aukcji jest zwiedzanie Biblioteki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Biblioteka UMW zaprasza do wcielenia się w rolę bibliotekarza na jeden dzień i poznania wielu tajników pracy bibliotekarskiej „od kuchni”.

Na zwycięzcę aukcji czeka wiele atrakcji w tym:

•    kawa z Dyrekcją biblioteki,

•    poznanie drogi książki – od zakupu do wypożyczenia,

•    zaproponowanie 5 tytułów książek, które zostaną zakupione i włączone do księgozbioru biblioteki,

•    odnajdywanie książek na półkach za pomocą sygnatur,

•    odkrywanie tajemnic starych druków,

•    zwiedzanie magazynu bibliotecznego,

•    stworzenie wspólnego postu na profil Facebooka biblioteki o wrażeniach z pobytu.

Biblioteka UMW oferuje wykonanie kwerendy bibliograficznej do pracy dyplomowej, doktorskiej, habilitacyjnej, czy też innej pracy naukowej (np. do napisania artykułu/rozdziału/monografii).

Kwerenda może dotyczyć również zbiorów specjalnych.

Polega ona na zebraniu materiału – wyszukanie publikacji naukowych z określonych baz źródłowych medycznej informacji naukowej na sprecyzowany temat.

Nawet najszerzej zakrojone badanie empiryczne może okazać się bezużyteczne jeśli nie zostanie poprzedzone poprawną kwerendą literatury i teorii dotyczących danego zagadnienia. To ona stanowi podstawę do postawionych pytań badawczych, sposobu ujęcia problematyki czy też kolejnych etapów. Dobrze przygotowana kwerenda jest podstawą do tworzenia analiz, które budują korpus przyszłej pracy naukowej.

Dla zwycięzcy aukcji zostanie sporządzana kwerenda bibliograficzna (zestawienie tematyczne) na temat z zakresu medycyny,  w oparciu o zasoby, które są w posiadaniu tradycyjnym i elektronicznych Biblioteki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Przedmiotem aukcji jest kurs/warsztaty szydełkowania podczas których będzie można wykonać swoją zakładkę do książki.

Owocem warsztatów będzie wykonana własnoręcznie zakładka do książki w kształcie książki.

Materiały (szydełko, włóczka) zapewnia biblioteka.

Czas trwania warsztatów wyniesie około 1,5 h, odbędą się na terenie biblioteki w terminie wybranym przez zwycięzcę (podczas godzin otwarcia biblioteki).

Do wzięcia udziału w aukcji są zaproszone wszystkie osoby zainteresowane szydełkowaniem, niezależnie od tego czy miały wcześniej styczność z tego typu rękodziełami.

Paczki-niespodzianki z kilkoma książkami (dotyczącymi literatury medycznej, historii medycyny czy farmacji, socjologii, a także powieści beletrystyczne).

Dodatkami do prezentu są pięknie wykonane rękodzieło oraz coś miłego dla nosa.

Zachęcamy do licytowania! ☺️ Gramy na szlachetny cel! ❤️

„Płuca po pandemii – gramy dla dzieci i dorosłych” to hasło przewodnie zbiórki. Uzbierane środki przeznaczone zostaną na zakup urządzeń dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.