Spotkanie autorskie ze Sławkiem Gortychem

(Dodano: 06.03.2024)

W czwartek, 14 marca zapraszamy na spotkanie autorskie ze Sławomirem Gortychem, autorem bestsellerowych kryminałów, a jednocześnie absolwentem Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Sławomir Gortych jest miłośnikiem Karkonoszy – od najmłodszych lat zgłębia sekrety tych gór, związane z nimi legendy i historie. W wolnych chwilach prowadzi blog „Zagubiony w Karkonoszach”, a inspiracje do swojej twórczości czerpie z wędrówek po górach oraz rozmów z ich mieszkańcami.

Jego powieść „Schronisko, które przestało istnieć” została okrzyknięta Książką Roku 2022 w plebiscycie portalu Lubimy Czytać w kategorii Debiut. Zarówno ten kryminał, jak i „Schronisko, które przetrwało”, zdobyły tytuł Książki Górskiej Roku 2023 podczas Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady w Lądku-Zdroju.

Autor ukończył Wydział Lekarsko-Stomatologiczny UMW i aktualnie jest lekarzem rezydentem w Katedrze Protetyki Stomatologicznej.

Czas i miejsce:

14.03.2024 16:15-18:00

Centrum Naukowej Informacji Medycznej, ul. Marcinkowskiego 2-6, 50-368 Wrocław (sala nr 210)

Biblioteka Główna UMW