Organizacja pracy Biblioteki UMW

Godziny otwarcia Biblioteki UMW w okresie wakacyjnym (1 lipca – 30 września 2022 r.):

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: godz. 9:00 – 15:00
środa: godz. 9:00 – 19:00
sobota, niedziela: nieczynne

Biblioteka (I, II piętro) do 30 czerwca otwarta jest :
poniedziałek – piątek w godz. 09:00 – 19:00

Biblioteka UMW działa w ograniczonym zakresie. Windy są wyłączone z użytkowania (nie dotyczy osób niepełnosprawnych), a wstęp do Biblioteki jest możliwy tylko schodami. Użytkownicy korzystający z materiałów własnych oraz ze zbiorów Biblioteki na miejscu proszeni są o pozostawienie odzieży wierzchniej oraz plecaków, torebek, toreb na laptopy, itp. w szatni lub samoobsługowych szafkach. Do szatni nie będą przyjmowane duże plecaki, walizki, torby podróżne, itp.

Czytelnikom zalecamy:

Zabrania się przebywania w strefach, które są odgrodzone taśmami (strefy te nie są dostępne dla użytkowników).

Dział Udostępniania Zbiorów (Wypożyczalnia, Strefa Ciszy – I piętro)

Kontakt:

tel. 71 784 19 24, 697 773 472
wypozyczalnia@umw.edu.pl

Odbiór książek jest możliwy, z zachowaniem reguł sanitarnych, wyłącznie przy stanowisku oznaczonym „WYPOŻYCZENIA”. Zamawianie książek jest możliwe jedynie przez katalog komputerowy dostępny on-line. Biblioteka zapewnia dostęp do ograniczonej liczby komputerów. Zalecamy zamawianie książek z komputerów domowych lub smartfonów. Zamówione książki będą czekały na Czytelnika przez 7 dni roboczych. Po odbiór prosimy się zgłaszać dopiero po otrzymaniu powiadomienia na adres mailowy podany przy rejestracji konta bibliotecznego. Zalecamy sprawdzenie i ewentualne uaktualnienie adresów mailowych. Czynność tę można wykonać samodzielnie poprzez swoje konto. W związku z częstym odrzucaniem, przez serwery pocztowe, wiadomości wysyłanych automatycznie z systemu bibliotecznego (przypomnienie o terminie zwrotu, o dostępności zamówionej pozycji, itp.), zalecamy używanie adresów w domenie @umw.edu.pl oraz sprawdzanie skrzynek ze spamem.

Zwrot książek jest możliwy na parterze Biblioteki poprzez wrzutnię znajdującą się po prawej stronie holu (za szatnią). Książki, które nie mieszczą się w otwór podawczy wrzutni można oddać za pomocą inteligentnej półki na I piętrze Biblioteki. Zwracane książki Czytelnik może również odesłać przesyłką poleconą, na własny koszt, na adres Biblioteki. Prolongata terminu zwrotu książek jest możliwa poprzez konta biblioteczne, mailowo lub telefonicznie.

Aktywacja kont bibliotecznych jest możliwa wyłącznie przy stanowisku oznaczonym „AKTYWACJA KONT” po wcześniejszej rejestracji on-line. Rejestracji zalecamy dokonać z komputerów domowych lub smartfonów.

Karty obiegowe podbijane są przy stanowisku oznaczonym „KARTY OBIEGOWE”. Studenci UMW, którym zostały wydane przez Bibliotekę UMW karty zobowiązań, proszeni są o wcześniejsze rozliczenie się w bibliotekach, z których korzystali. Studenci innych wrocławskich uczelni, nie posiadający obciążeń w Bibliotece UMW, mogą przesłać skan swojej karty zobowiązań na adres wypozyczalnia@umw.edu.pl, karta po wydrukowaniu zostanie podbita, zeskanowana i odesłana użytkownikowi.

Czytelnicy zobowiązani są do odkładania wykorzystanych materiałów z księgozbioru podręcznego na przeznaczone do tego wózki biblioteczne. Zabrania się samodzielnego odkładania książek na półki. Zwrócone książki będą poddane dezynfekcji.

Dział Informacji Naukowej i Bibliografii (II piętro)

Kontakt:

tel. 71 784 19 25
informacja.naukowa@umw.edu.pl
bibliografia@umw.edu.pl                                  

Strefa wolnego dostępu do czasopism (II piętro) pozostaje niedostępna dla użytkowników. W strefie wolnego dostępu znajdują się czasopisma wydane od 2010 roku, które podaje bibliotekarz, a czasopisma wydane do 2009 roku należy zamawiać poprzez konto biblioteczne (katalog OPAC). Czasopisma udostępniane są wyłącznie na miejscu.

Czytelnia Zbiorów Specjalnych

Kontakt:

tel. 71 784 19 30
jan.dabrowski@umw.edu.pl

Czytelnia Zbiorów Specjalnych czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00.